Bursa’da “Yöneticilerin Eğitimi”ne İlgi Yoğun

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi kapsamında projenin pilot illerinde esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşlarının yöneticilerine verilen “Yöneticilerin Eğitimi” Bursa’da 25-26 Kasım tarihlerinde yapılıyor.

Katılımın yoğun olduğu ve Bursa Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği’nin Beşevler Küçük Sanayi Sitesinde bulunan Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitime Bursa ili dâhilindeki esnaf ve sanatkâr odaları yöneticileri ile çevre illerden gelen yöneticilerin de aralarında bulunduğu 100’den fazla yönetici katılıyor.

Esnaf ve sanatkâr yöneticilerinin gündelik rutinleri dâhilinde yerine getirmeleri beklenen yönetimsel, koordinasyonla ilgili ve idari meseleleri kapsayan eğitimde kişisel gelişim, iletişim becerileri, sunum teknikleri ve problem çözme becerileri gibi konular da ele alındı. Bu kapsamda eğitimin ilk gününde Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cem Küçüktepepınar’ın eğitmenliğinde Temel İletişim Becerileri, Sunuş Teknikleri, Problem Çözme konuları ile Esnaf ve Sanatkâr Yöneticileri için Liderlik ve İyi Yönetim becerileri konuları işlendi.

Eğitimin ikinci gününde projeyi yürüten Konsorsiyumun ortaklarından Eduser Danışmanlık A.Ş. Saha Koordinatörü İzzet Çevik eğitmenliğinde Esnaf ve Sanatkârların Ekonomideki Yeri, Mesleki Eğitim ve İstihdam Edilebilirlik İlişkisi konuları ele alınacak. Eğitimin sonunda Esnaf ve Sanatkâr yöneticileri ile Türkiye genelinde 23.250 esnaf ve sanatkârın eğitilmesi hedefiyle yürütülmekte olan projeye esnaf ve sanatkârların katılımını artırmak üzere ne tür adımlar atılabileceği, esnaf ve sanatkârların genel ve sektöre özel eğitim ihtiyaçlarının en iyi ve kapsamlı şekilde nasıl karşılanabileceği konularında görüş alışverişinde bulunulacak.

Yöneticilerin Eğitimi, 10-11 Aralık 2016’da Şanlıurfa ve Erzurum’da eşzamanlı düzenlenecek eğitimlerle devam edecek. Bu eğitim kapsamında 8 pilot ilde 1000’e yakın esnaf ve sanatkâr yöneticisinin eğitimden geçmesi bekleniyor.