EDM’lere Yönelik Danışmanlık Faaliyetine Başlandı

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkâra sunulan danışmanlık hizmetleri çerçevesinde Eğitim ve Danışmanlık Merkezleri’nin (EDM) kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen 1.12 Sayılı faaliyet kapsamında çalışmalar sürüyor.

25 Mayıs’ta Gaziantep, 26 Mayıs’ta Manisa, 30 Mayıs’ta Ordu ve 1 Haziran’da Bursa’da yerel proje koordinatörleri, Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birlikleri bünyesinde yer alan Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinde görevli personel veya bunların bulunmadığı durumda Birlik bünyesinde eğitim faaliyetleri ile ilgili birimde görev yapan kişilerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda, Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinin mevcut durumu, EDM’ler tarafından halihazırda sunulmakta olan ve gelecekte sunulabilecek olan hizmetler, bölgede benzer hizmetleri sunan kurum ve kuruluşlar, söz konusu hizmetler için gerekli insani ve finansal kaynaklar gibi konular ele alındı.

1.12 Sayılı faaliyet kapsamında her bir pilot ilde yer alan Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinin kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik olarak Hizmet Sunumu Planı ve Kurumsal Gelişim Planı hazırlanacak.

EDM’lerin kapasitelerinin geliştirilmesi, ADAPTESK Projesi kapsamında tüm illerde başarıyla yürütlen eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin süreklilik kazanması, esnaf ve sanatkârın mevcut ve gelecekte ortaya çıkacak eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve bu yolla projenin sürdürülebilirliğinin sağlanması adına önem taşıyor. Faaliyete projenin diğer pilot illeri olan Mersin, Erzurum, Şanlıurfa ve Ankara’da yapılacak toplantılarla devam edilecek.