Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu Başlıyor

Yayın tarihi

Sürdürülebilir büyüme yararına beşeri sermayeye yatırım yaparak esnaf ve sanatkârların uyum yeteneklerinin artırılması amacıyla hayata geçirilen ADAPTESK “Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi” başlıyor.

ADAPTESK Projesinin Açılış Toplantısı 29 Ocak 2016 Cuma saat 10.00’da Ankara Hilton Otel’de yapılacak. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek açılış toplantısına Türkiye’nin 7 bölgesinde yer alan 8 pilot ilden TESK’e bağlı Birlik ve Meslek Odalarının mensuplarının da aralarında bulunduğu 200’ü aşkın davetli katılacak.

ADAPTESK açılış toplantısına, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar BélaSzombati, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu teşrif ederek katılımcılara hitap edecek.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan çalışmalarla, esnaf ve sanatkar işletmelerinin işveren ve çalışanlarına mesleki beceriler kazandırılıp yetkinliklerinin güçlendirilmesi; Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinin (EDM) kapasitesini geliştirerek esnaf ve sanatkarların uyum yeteneklerinin artırılması hedefleniyor.

23 ay süresince devam edecek olan Proje ,
Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit GIZ- International Services liderliğindeki EDUSER Eğitim Danışmanlık ve Uzmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. SequaGmbH, ZentralverbanddesDeutschenHandwerks (ZDH)’dan oluşan konsorsiyum tarafından yürütülecek.

Açılış toplantısı