Gaziantep’te Personel Eğitimi Başladı

Yayın tarihi

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlikleri ve Meslek Odalarının Genel Sekreterleri ve personeli ile Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinin çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen personel eğitimlerinin Gaziantep ayağı 24 Ocak 2017 tarihinde başladı. Üç gün boyunca sürecek olan eğitimler 26 Ocak 2017 tarihinde tamamlanacak.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği’ne bağlı odalardan ve çevre illerde bulunan Birliklerden gelen temsilcilerin yer aldığı eğitimin ilk gününde yaklaşık 90 kişi yer aldı.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Genel Sekreteri Coşkun Kınacıgil ve ADAPTESK Gaziantep İl Proje Koordinatörü ve GESOB Eğitim Müdürü İhsan Ercan açılış konuşmalarında esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşlarının esnaf ve sanatkârın değişim ihtiyacının karşılanması çerçevesinde sahip olduğu öneme ve sürdürülebilir bir ekonomik gelişme için esnaf ve sanatkârlara daha nitelikli eğitim ve danışmanlık faaliyetleri sunmanın aciliyetine vurgu yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından üç günlük eğitim maraton Arzu Güceğlioğlu’nun eğitmenliğinde meslek kuruluşlarına ilişkin sunumlar ile başladı.

Eğitimin ikinci ve üçüncü günlerindeki eğitimler ise Ayşen Özateş’in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek. “Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri”, “Kurumsal Gelişim Planlama ve Kurumsal Yönetim”, “Kişisel Gelişim ve İletişim Becerileri” konuları, grup çalışmaları yapılarak işlenecek.