Meslek Kuruluşları Personeline Yönelik Son Eğitim Ankara’da Yapıldı

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi’nin yerel düzeyde farkındalığın arttırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik Birinci Bileşeni kapsamındaki 1.9 Sayılı Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşları (Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Birlikler) Personelinin Eğitilmesi faaliyeti, projenin pilot illerinden sonra son olarak Ankara’da gerçekleştirilerek tamamlandı.

22-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve üç gün süreyle devam eden eğitim, esnaf ve sanatkarları eğitim ve danışmanlık hizmetleri hakkında bilgilendirmek; değişim ve dönüşüm için ihtiyaçlarını ve beklentilerini belirlemek amacıyla yapıldı.

ADAPTESK Projesi Kıdemli Operasyon temsilcisi Elif Güliz Bayram’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitime yaklaşık 90 kişi katıldı. Ankara’nın merkez ilçeleri ile çevre illerdeki Birliklerden gelen personelin katılımıyla yapılan eğitimin ilk gününde, Proje eğitmeni Necla Haliloğlu’nun moderatörlüğünde meslek kuruluşlarına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

İkinci günde, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erhan Eroğlu, katılımcılara “Kurumsal Gelişim Planlama ve Kurumsal Yönetim” konusunda bilgi verdi.  Eğitim programının üçüncü günü ise “İletişim Becerileri ve Kişisel Gelişim” konusuna ayrıldı.  Yapılan grup çalışmalarının ardından, sonuçların katılımcılarla paylaşılmasıyla eğitim programı sona erdi.