Meslek Kuruluşlarının Personeline İlişkin İlk Eğitim Mersin’de Yapıldı

Yayın tarihi

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlikleri ve Meslek Odalarının Genel Sekreterleri ve personeli ile Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinin çalışanlarına yönelik gerçekleştirilecek olan eğitimler Mersin’de yapılan ilk eğitimle başladı.

Mersin Divan Otel’de 5-7 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılan ve üç gün boyunca devam eden eğitime Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği personelinin yanı sıra Birliğe bağlı 70 meslek odasının genel sekreterleri ile Adana, Konya, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlikleri Genel Sekreterleri katıldı.

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’in konuşmasıyla başlayan eğitimin ilk günüde, Meslek Kuruluşlarına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. MESOB Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş ve proje eğitmeni Önder Doğan katılımcılara “Esnaf ve Sanatkarların Mevcut Durumu ve Türkiye Ekonomisindeki Yeri ve Önemi” “Küresel Değişimler ve Bu Değişimler Karşısında Esnafın Rolü ve Değişime Tepkisi” konularında bilgi verdi.

Eğitimin ikinci gününde ise, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erhan Eroğlu, katılımcılara verdiği “iletişim Becerileri” konulu eğitimin ardından grup çalışmaları gerçekleştirildi.

Eğitimin üçüncü ve son gününde ise proje eğitmeni Önder Doğan eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile kurumsal gelişim, planlama ve kurumsal yönetime ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Meslek kuruluşlarının genel sekreterleri ve personeline yönelik ikinci eğitim ise, 13-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecek.