Ordu ve Erzurum’da Personel Eğitimi Gerçekleştirildi

Yayın tarihi

Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu (ADAPTESK) kapsamında esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşları personelinin eğitimi, hafta sonu Ordu ve Erzurum’da yapılan oturumlarla sürdürüldü.

İlki 5-6-7 Ocak 2017 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilen 1.9 Sayılı Personel Eğitimi faaliyeti, 13-14-15 Ocak 2017 tarihlerinde Ordu ve Erzurum’da eşzamanlı olarak yapılan eğitimlerle devam etti.

Esnaf ve sanatkârların ekonomideki yeri ve önemi, karşılaşılan sorunlar, bu sorunların nasıl aşılabileceğine dair öneriler, esnaf ve sanatkârların beklentileri, meslek kuruluşlarına düşen görev ve sorumluluklar, esnaf ve sanatkârların değişim ihtiyacı, esnaf ve sanatkârlara sunulan eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile bu hizmetlerin nasıl iyileştirilebileceğine ek olarak, iletişim becerileri ve süreç yönetimi gibi konular ele alındı. Her iki ilde de şehir merkezlerinde bulunan odalara ek olarak ilçelerdeki odalardan ve çevre illerdeki esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşlarından temsilciler yer aldı.

Ersin Erdoğan, Cem Küçüktepepınar ve Necla Haliloğlu’nun eğitmenliğinde Ordu’da gerçekleştirilen programa 53 meslek kuruluşu çalışanı katılırken, Ali Varol ve Erhan Eroğlu’nun eğitmenliğinde Erzurum’da yapılan eğitimde 50 meslek kuruluşu çalışanı eğitimden geçti. Ordu’da Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği başkanı Sayın Aydın Bostancıoğlu, Erzurum’da ise Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği başkanı Sayın Rasim Fırat da eğitimlerde yer aldı ve meslek kuruluşlarından gelen temsilcilerle bir araya geldi.

Personel eğitiminin bir sonraki durağı olan Gaziantep’teki eğitim, 24-25-26 Ocak tarihlerinde Grand Hotel Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Manisa, Bursa ve Şanlıurfa’da yapılacak eğitimlerle birlikte program tamamlanacak.