Politika Grubu Toplantılarının İlk Turu Ankara’da Başladı

Yayın tarihi

Strateji Belgesi oluşturulmasına yönelik Politika Grubu toplantılarının ilk turu Ankara’da başladı.

13-15 Mart tarihleri arasında üç gün boyunca devam edecek olan toplantıya, pilot illerin proje koordinatörleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri, KOSGEB, Valilik ve ilgili federasyonların temsilcileri katılıyor.

Toplantının ilk günü, proje başarıları ile ilgili sunumla başladı. Strateji Belgesi ve hedefinin üzerinde durulmasının ardından, strateji taslağı hakkındaki tartışmalara geçildi. İlk gün, politika grubunun çalışma yöntemine ilişkin değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Politika grubu toplantılarının ikinci ve üçüncü gününde ise proje sonuçları, Eğitim İhtiyaç Analizi ve mevcut Durum Analizi sonuçları görüşülecek.

Politika Grubu toplantılarının 2. Turu 20-22 Nisan, 3. Turu ise 5-7 Haziran tarihlerinde yine Ankara’da yapılacak.

Bölgesel çalışma Gruplarının raporlarının gözden geçirileceği Politika Grubu toplantıları sonucunda, proje uygulama sürecindeki edinimler temel alınarak, Eğitim ve Danışma Merkezleri ve yerel kuruluşların daha etkin işlev gösterebilmesi ve esnaf ve sanatkârların daha iyi eğitim ve danışma hizmeti almalarına yönelik bir Strateji Raporu hazırlanacak.

1.16 çalışma grubu Toplantıları 1. Tur Gündemi 13-15 Mart 2017