Politika Grubu Üçüncü ve Son Kez Ankara’da Toplandı

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi kapsamında hazırlanacak Strateji Belgesi hazırlık sürecine katkı sunmak üzere Mart ve Nisan aylarında Ankara’da üçer günlük toplantılara katılan Politika Grubu, 22-24 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek son toplantılara katılmak üzere Ankara’da bir araya geldi.

Strateji Belgesi üzerinde çalışmalar yürüten ekip, projenin 7 ilinde yer alan Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşları ile paydaş kurumların temsilcileri ile Ankara’da yer alan Federasyonlar ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) temsilcilerinden oluşuyor.

Strateji Belgesi geliştirme toplantıları Mart ayında başlamış, Nisan ayında ikinci toplantı gerçekleştirilmişti. Katılımcılar bu toplantılarda projenin mevcut çıktıları, hedefleri, gerçekleştirilen faaliyetler ve hazırlanan raporlar üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştu. Üçüncü turda ise katılımcılar, Haziran ayında düzenlenecek Uluslararası Çalıştay’da ele alınması ve Strateji Belgesi’nde yer alması gereken hususlara ilişkin tavsiyelerini uzman ekibine iletti.

Hazırlanan Taslak Strateji Belgesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantı bugün sona erdi. Strateji Belgesi, Haziran ayında düzenlenecek Uluslararası Çalıştay’ın sonuçları ile birlikte tamamlanarak TESK’in önümüzdeki dönemde atacağı adımlar için bir çerçeve oluşturmak üzere paydaş kurumlarla ve TESK’in alt birimleriyle paylaşılacak. Strateji Belgesi, İngilizce’ye de çevrilecek.