Şanlıurfa Personel Eğitimi Başladı

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi’nin yerel düzeyde farkındalığın arttırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik Birinci Bileşeni kapsamındaki 1.9 Sayılı Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşları (Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Birlikler) Personelinin Eğitilmesi faaliyeti, Şanlıurfa’da düzenlenen programla devam ediyor. 3 günlük program yarın (19 Şubat Pazar) sona erecek.

5-6-7 Ocak 2017 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen eğitimle başlayan Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşları Personelinin eğitimi, Şanlıurfa’da devam ediyor. 17-18-19 Şubat tarihlerinde düzenlenecek eğitimin ilk gününde, Mehmet Yumuşak’ın eğitmenliğinde meslek kuruluşlarının faaliyetleri, esnaf ve sanatkârların ekonomideki yeri ve önemi, ihtiyaç duyulan ve sağlanan hizmetler ele alındı.

Kurumsal kapasite gelişimi kapsamında kurumsal gelişim planlama ve kurumsal yönetim gibi konuların ele alındığı ikinci gün programı, yaklaşık 80 kişinin katılımıyla bugün akşama dek sürecek. Eğitimin son gününde Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cem Küçüktepepınar’la kişisel gelişim, iletişim becerileri, sunum teknikleri gibi konular ele alınacak.

Personel Eğitimi, Mart ayında Ankara’da düzenlenecek faaliyetle sona erecek.