Yönetici Eğitimi Manisa’da Yapıldı

Yayın tarihi

Esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşlarının yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen “Yöneticilerin Eğitimi” nin Manisa ayağı 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geiter’in açılış konuşmasıyla başlayan eğitim, meslek kuruluşları yöneticilerine yönelik olarak verildi.  MESOB Başkanı Geriter, konuşmasında, bin 558 esnaf ve sanatkarın eğitim gördüğüne değinerek “Projenin bugünkü faaliyetinin amacı, kurumsal kapasite geliştirme ve farkındalık taratmak amacıyla meslek kuruluşlarındaki yöneticilerin eğitilmesidir” dedi.   Eğitimin ilk gününde ayrıca, TESK AB ve Dış İlişkiler Müdürü ve ADAPTESK Projesi Kıdemli Operasyon Faydalanıcı Temsilcisi Elif Güliz Bayram da bir konuşma yaptı.

Toplamda 59 kişinin katıldığı eğitimin ilk gününde, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Eroğlu “Temel İletişim Becerileri” hakkındaki sunumunun ardından, sunuş teknikleri ve problem çözme becerileri konularında katılımcıları bilgilendirdi. Eğitimin ilk günü Esnaf ve sanatkâr yöneticileri için liderlik özellikleri ve iyi yönetim konularındaki eğitimlerin ardından sona erdi.

Eğitimin ikinci gününde ise eğitimler proje eğitmeni İzzet Çevik tarafından verildi. Esnaf ve Sanatkarların ekonomideki yeri ve mesleki eğitim sistemindeki rolleri konusuyla başlayan eğitimde; istihdam edilebilirlik becerileri ve mesleki eğitimlerin istihdam edilebilirlikle ilişkisi üzerinde duruldu. Esnaf ve Sanatkarların değişim ihtiyacı ve meslek kuruluşu yöneticilerine düşen sorumluluklar konularının işlenmesinin ardından eğitim sona erdi.