Yönetici Eğitimlerinin Son Durağı Ordu Oldu

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi kapsamında, meslek kuruluşlarının yöneticilerine yönelik olarak projenin pilot illerinde düzenlenen Yöneticilerin Eğitimi son olarak Ordu’da gerçekleştirildi.

7-8 Ocak 2017 tarihinde 85 kişinin katılımıyla düzenlenen eğitim, Ordu ve ilçelerinden gelen meslek kuruluşları yöneticilerine verildi.

Eğitimin ilk günü Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Aydın Bostancıoğu’nun konuşması ile başladı. Bostancıoğlu, başkanlara katılımların için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, eğitimlerin önemine değinerek, “Esnaf ve sanatkarlarımızın, projemiz kapsamında verilen eğitimlere katılımını sağlamamız lazım” diye konuştu.    Bostancıoğlu’nun ardından, TESK AB ve Dış İlişkiler Dairesi uzmanlarından Proje Koordinatörü Fuat Elvan da bir konuşma gerçekleştirdi.

İlk günün eğitim programı, Cem Küçüktepepınar’ın “Temel İletişim Becerileri” sunumuyla başladı. Küçüktepepınar’ın eğitimini verdiği “Sunuş Teknikleri” ve Problem Çözme Becerileri” konularıyla devam edilen eğitimin ilk günü Esnaf ve Sanatkâr yöneticileri için liderlik özellikleri ve iyi yönetim becerileri konulu eğitimlerin ardından sona erdi.

Eğitimin ikinci gününün eğitimleri ise proje eğitmeni İzzet Çevik tarafından verildi. Esnaf ve Sanatkarların ekonomideki yeri ve mesleki eğitimdeki rolleri konulu eğitimle başlayan ikinci gün, mesleki eğitim ve istihdam edilebilirlik ilişkisi konusuyla devam etti. Öğle yemeğinin ardından, Esnaf ve Sanatkarların değişim ihtiyacı ve bu konuda meslek kuruluşu yöneticilerine düşen sorumluluklar konusunun işlenmesinin ardından eğitim sona erdi.

“Yöneticilerin Eğitimi” programı 19-10 Ocak 2017 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.