Yöneticilerin Eğitimi, Erzurum ve Şanlıurfa’da Gerçekleştirildi

Yayın tarihi

ADAPTESK Projesi kapsamında projenin pilot illerinde esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşlarının yöneticilerine verilen “Yöneticilerin Eğitimi” Erzurum ve Şanlıurfa’da 10-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.

Esnaf ve sanatkâr yöneticilerinin gündelik rutinleri dâhilinde yerine getirmeleri beklenen yönetimsel, koordinasyonla ilgili ve idari meseleleri kapsayan eğitimlere Erzurum’da 108, Şanlıurfa’da a103 kişi katıldı.

Eğitimlerin ilk gününde Temel İletişim Becerileri, Sunuş Teknikleri, Problem Çözme konuları ile Esnaf ve Sanatkâr Yöneticileri için Liderlik ve İyi Yönetim Becerileri konuları işlenirken, ikinci gününde ise Esnaf Ve Sanatkârların Ekonomideki Yeri, Mesleki Eğitim ve İstihdam Edilebilirlik İlişkisi konuları ele alındı.

Erzurum’daki eğitimler, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi   Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Eroğlu ve Eduser Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Aişe Akpınar tarafından verilirken, Şanlıurfa’daki eğitimler ise Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cem Küçüktepepınar ve Eduser Danışmanlık A.Ş. Saha Koordinatörü İzzet Çevik tarafından gerçekleştirildi.

Yöneticilerin Eğitimi, 17-18 Aralık 2016’da Manisa, 22-23 Aralık 2016’da Gaziantep, 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde Ordu’da düzenlenecek eğitimlerle devam edecek. Bu kapsamda 8 pilot ilde 1000’e yakın esnaf ve sanatkâr yöneticisinin eğitimden geçmesi hedefleniyor.

1-10 Erzurum Program

1-10 Şanlıurfa Program